Szanowni Państwo - 

uprzejmie informujemy, że w ramach prowadzonej nieodpłatnie infolinii wsparcia dla opiekunów osób niesamodzielnych w projekcie Centrum Asystenckie Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych dla Gminy Zielonki, Gminy Michałowice, Gminy Miejskiej Kraków oraz Gminy Kocmyrzów-Luborzyca - możliwe jest bezpłatne wsparcie ekspercie w zakresie prawnym i psychologicznym.

W celu wcześniejszego umówienia rozmowy prosimy o kontakt z numerem infolinii: 800 080 565.

W razie potrzeby możliwe jest także umówienie spotkania z ekspertem w miejscu zamieszkania uczestnika projektu.

Spółdzielnia Socjalna Merchant z siedzibą w Krakowie uruchomiła swój kanał na YOUTUBE.

Dedykowany jest każdemu kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu opieki nad osobą starszą lub niesamodzielną, a także posłuchać rad ekspertów i specjalistów.

Już możesz nas subskrybować i być a bieżąco.

Kliknij w link poniżej aby przejść do naszego kanału.

https://www.youtube.com/channel/UCFNy3O-tgFl6kXIy_8vAIhg

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poprzez swoją stronę internetową senior.gov.pl, która jest dedykowana osobom w podeszłym wieku, stara się aktywnie pomagać w walce z samotnością seniorów w okresie pandemii koronawirusa. 

Na wspomnianej stronie został zaprezentowany zbiór propozycji zajęć dla seniorów dostępnych online. - LINK - KLIKNIJ

#koronawirus  

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz przestrzegają przed oszustami.

#KORONAWIRUS 

W ramach próby utrzymania aktywności fizycznej seniorów w okresie rozprzestrzeniającego się koronawirusa, jednocześnie utrzymując postulat pozostania w domu, Ministerstwo Zdrowia wraz z Krajową Izbą Fizjoterapeutów stworzyli program profilaktyczny „Aktywny senior w domu”.

Skorzystaj z darmowej pomocy.
W ramach projektu Centrum Asystenckie Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych dla Gminy Zielonki, Gminy Michałowice, Gminy Miejskiej Kraków oraz Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, numer RPMP.09.02.02-12-0447/19, organizowanego przez Spółdzielnie Socjalną Merchant z Krakowa oferujemy bezpłatne wsparcie m.in. z zakresu: opieki zastępczej i asystenckiej oraz nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego.
Więcej informacji: www.opiekun.info
 

#koronawirus 

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem zakażeń koronawirusem, została podjęta decyzja o przedłużeniu zawieszenia działalności Dziennych Domów Senior+ oraz Klubów Senior+, do 10.04.2020 r.

 

SENIORZY ZNAJDUJĄ SIĘ W GRUPIE WYSOKIEGO RYZYKA JEŻELI CHODZI O MOŻLIWOŚĆ ZACHOROWANIA. ZADBAJMY O TYCH, KTÓRZY TEGO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ. 

Koronawirus to problem, z którym mierzymy się wszyscy. Owy wirus pojawił się ponad 3 miesiące temu i z każdym kolejnym dniem wiadomo o nim coraz więcej. Faktem jest, że choroba COVID-19 spowodowana koronawirusem nie dotyka tak samo każdego. W grupie o podwyższonym ryzyku znajdują się osoby o słabej odporności i seniorzy. To właśnie oni powinni teraz zachować szczególną ostrożność i stosować się do zaleceń, dotyczących higieny, aby zabezpieczyć się przed koronawirusem.

ZOSTAŃ W DOMU! ZADBAJ O SIEBIE I SWOICH BLISKICH! 

W marcu miała miejsce waloryzacja rent i emerytur. Jej wskaźnik wyniósł 3,56 proc. W związku z tym emerytury wzrosły o minimum 70 złotych, a najniższe wyniosą obecnie 1200 złotych.

Z tego względu rząd podniósł limity dochodowe dotyczące dodatku 500 zł dla osób niesamodzielnych. Próg wzrósł z 1600 złotych do 1700 złotych.

 

Jakie świadczenie dostanie osoba niesamodzielna?

 

Kongres Profesji i Zawodów Pomocowych, organizowany pod auspicjami Prezydenta RP ma na celu zainicjowanie prac nad integracją profesji i zawodów pomocowych. Spotkanie przedstawicieli różnych środowisk zawodowych będzie okazją do wymiany doświadczeń i określenia tego, co profesjonalistów łączy.

Podkategorie

 

 

Spółdzielnia Socjalna Merchant uprzejmie informuje, że od dnia 1 czerwca 2023 r. do dnia 31 marca 2024 r. realizowany jest projekt w ramach zadania współfinansowanego ze środków PFRON w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: "Świadczenie usług wsparcia asystenckiego dla osób niepełnosprawnych".
Rekrutacja prowadzona jest w miesiącu czerwcu 2023 r.
 
Usługami wsparcia objętych będzie 20 beneficjentów. Jeżeli zgłosi się większa ilość chętnych niż zakładana - o przyjęciu do projektu decydowała będzie data zgłoszenia na zasadzie pierwszeństwa. Osoby niezakwalifikowane do wparcia będą umieszczane na liście rezerwowej i będą informowane w razie ewentualnego zwolnienia się miejsca w projekcie.
 
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać telefonicznie: 664309227.
Biuro projektu: ul. Blachnickiego 7a, 31 - 535 Kraków.
Osoby uprawnione do objęcia wsparciem: osoby ze znacznym lub umiarkowanym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub z orzeczeniem równorzędnym.
 
W ramach projektu przewidziane jest wsparcie w postaci: usług asystenckich dla osoby niepełnosprawnej (zapewnienie pomocy w wykonywaniu czynności dnia codziennego a także przy wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane miejsca, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury).
 
Działania realizowane będą przez cały okres trwania projektu. Rekrutacja beneficjentów przewidziana jest na czerwiec 2023 r