Spółdzielnia Socjalna Merchant uprzejmie informuje, że od dnia 1 czerwca 2023 r. do dnia 31 marca 2024 r. realizowany jest projekt w ramach zadania współfinansowanego ze środków PFRON w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych: "Świadczenie usług wsparcia asystenckiego dla osób niepełnosprawnych".
Rekrutacja prowadzona jest w miesiącu czerwcu 2023 r.
 
Usługami wsparcia objętych będzie 20 beneficjentów. Jeżeli zgłosi się większa ilość chętnych niż zakładana - o przyjęciu do projektu decydowała będzie data zgłoszenia na zasadzie pierwszeństwa. Osoby niezakwalifikowane do wparcia będą umieszczane na liście rezerwowej i będą informowane w razie ewentualnego zwolnienia się miejsca w projekcie.
 
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać telefonicznie: 664309227.
Biuro projektu: ul. Blachnickiego 7a, 31 - 535 Kraków.
Osoby uprawnione do objęcia wsparciem: osoby ze znacznym lub umiarkowanym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub z orzeczeniem równorzędnym.
 
W ramach projektu przewidziane jest wsparcie w postaci: usług asystenckich dla osoby niepełnosprawnej (zapewnienie pomocy w wykonywaniu czynności dnia codziennego a także przy wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane miejsca, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury).
 
Działania realizowane będą przez cały okres trwania projektu. Rekrutacja beneficjentów przewidziana jest na czerwiec 2023 r

Szanowni Państwo,

Spółdzielnia Socjalna Merchant uprzejmie informuje, że realizuje projekt pod nazwą: Centrum Asystenckie Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych dla Gminy Zielonki, Gminy Michałowice, Gminy Miejskiej Kraków oraz Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, numer RPMP.09.02.02-12-0447/19.

Projekt ma za zadanie wsparcie opiekunów osób niesamodzielnych oraz osób niesamodzielnych (OZ).

 

 
 
ASOS, czyli Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 powstał, by wspierać aktywność społeczną seniorów.

 

 

 

Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 to odpowiedź na wszelkiego rodzaju potrzeby seniorów.

 

Program obejmuje pulę 40 000 000 złotych! 

TO REALNA POMOC

W sumie w latach 2016-2019 w całej Polsce w ramach Programu ASOS sfinansowanych zostało ponad 1400 projektów, z których skorzystało prawie 608 tys. osób – w tym 38,5 tys. osób z niepełnosprawnościami.

realizowane projekty są niezwykle wartościowe i seniorzy chętnie w nich uczestniczą

Wysokość dotacji, o którą można było się ubiegać, wynosiła od 20 tys. zł do 200 tys. zł. Wymagany wkład własny to co najmniej 10 proc. wartości dotacji. Co ważne, za wkład własny uznano zarówno wkład finansowy, jak i osobowy.

Budżet programu na rok 2020, podobnie jak w latach poprzednich, to 40 mln zł.

Kto mógł otrzymać dofinansowanie?

  • lokalne organizacje pozarządowe
  • organizacje wyznaniowe
  • spółdzielnie socjalne
  • stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością działających na rzecz osób starszych

Uwaga, dotyczyło to podmiotów, które nie działają w celu osiągnięcia zysku, przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

 

Termin składania ofert: od 8 stycznia 2020 r. do 31 stycznia 2020 r. do godz. 16.00

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdują się na stronie: LINK - OGŁOSZENIE - możesz je bezpłatnie pobrać, przejrzeć i zdecydować czy chciałbyś wziąć udział w kolejnej edycji konkursu! 

 

 

Wspominaliśmy ostatnio o możliwości bezpłatnego wsparcia w ramach projektu Opiekun.info
👉 Zachęcamy także do śledzenia profilu na Facebooku Opiekun.info, na którym regularnie pojawiają się praktyczne wpisy poradnikowe dotyczące zdrowia oraz opieki.
 
 
Opiekujesz się osobą niesamodzielną i poszukujesz wsparcia? Potrzebujesz asysty, sprzętu rehabilitacyjnego lub informacji na temat możliwego dofinansowania? Sprawdź naszą stronę internetową, a w sprawie szczegółów zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:
☎️ +48 12 346 40 11
📩 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Opieka domowa, w miejscu zamieszkania osoby starszej lub niesamodzielnej. Kompleksowe usługi opiekuńcze składają się z elementów typowych, wykonywanych zgodnie z indywidualnymi życzeniami i upodobaniami klienta, w tym np. pomoc w toalecie podopiecznego i profilaktyka przeciwodleżynowa.
➡ Współpracę rozpoczynamy od wizyty menadżera opieki w miejscu zamieszkania osoby starszej lub niesamodzielnej, w celu dokładnej identyfikacji sytuacji i przeprowadzenia pogłębionego wywiadu. Usługi świadczone są przez opiekunów domowych i medycznych.
➡ Opiekę w miejscu zamieszkania świadczymy na terenie Krakowa oraz gmin sąsiednich. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
☎ +48 12 346 40 11
 
W sytuacji, gdy stan podopiecznego wymaga całodobowej opieki, a rodzina nie ma możliwości samodzielnie jej zapewnić, oferujemy usługę opieki z zamieszkaniem, 24 godziny na dobę.
➡ W zależności od stanu zdrowia podopiecznych oraz ich indywidualnych potrzeb dobieramy opiekunów najlepiej do nich dopasowanych. Opieka może być łączona z rehabilitacją czy zapewnieniem wizyt lekarskich.
➡ Usługi świadczymy na terenie Krakowa oraz gmin sąsiednich. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
☎ +48 12 346 40 11
 
Zapewniamy usługę asystencką polegającą m.in. na odwiedzinach w miejscu zamieszkania, pomocy w zakupach i wizytach u lekarza, a także we wszelkich innych czynnościach życia codziennego.
➡ Usługi asystenckie świadczymy na terenie Krakowa oraz gmin sąsiednich. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
☎ +48 12 346 40 11
 
 
W ramach świadczenia usług opieki całodobowej zapewniamy dbałość o komfort i stan zdrowia podopiecznego. W zależności od potrzeby możliwe jest także wykonywanie podstawowych obowiązków domowych, takich jak: pranie, sprzątanie, prasowanie czy gotowanie, a także zapewnienie środków spożywczych i leczniczych.
➡ Usługi świadczymy na terenie Krakowa oraz gmin sąsiednich. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
☎ +48 12 346 40 11